Kontakt
 • Szkoła Podstawowa
 • im. Kornela Makuszyńskiego
 • w Królikowie
 •  
 • Królików 82
 • 62- 580 Grodziec
 •  
 • tel. 63 248 50 84
 • e- mail: spk82@konin.lm.pl
 •  
 • www.spk82.za.pl
Statystyka
odwiedzin

 
Ostatnia aktualizacja:
23 listopada 2008 r.
News
Halloween"

W dniu 30.10.2008 r. w naszej szkole pojawiły się wampiry, czarownice, mumie, duchy i inne stwory.

Zgodnie z tradycją święta Halloween poprzebierani uczniowie chodzili do klas w poszukiwaniu słodyczy.

Kluczem do zdobycia cukierków było hasło: "Triek or treat" (cukierek albo psikus).

W naszej szkole ślubowały pierwszaki

31 października 2008 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I. Wychowawczynią 20–osobowej grupy jest Pani Elżbieta Gibowska. W sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Pierwszoklasiści przedstawili piękną część artystyczną, udowadniając tym samym, że mogą być pasowani na uczniów. Ślubowały, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a „swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Pani dyrektor Marzenna Bonczysta dokonała pasowania oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Dla wszystkich pierwszoklasistów Rada Rodziców ufundowała upominki. Po oficjalnej części uczniowie klasy I, Ich rodzice i zaproszeni goście udali się na ciasto i herbatę.

Wkrótce jubileusz!

Już za dwa lata, czyli w roku 2010, będziemy obchodzić jubileusz stulecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie.

Rozpoczęliśmy już przygotowania do tej wielkiej uroczystości. Naszym marzeniem jest, aby ten dzień był dla każdego miłą chwilą, powrotem do przeszłości, przyjaźni, młodości... Pragniemy, by każdy, kto zostawił tu cząstkę życia, mógł odnaleźć siebie z tamtych lat.

W czasie obchodów uroczystości chcemy zorganizować wystawę prezentującą pamiątki związane z naszą szkołą. Prosimy wszystkich, którzy przechowują zdjęcia, zeszyty, dzienniczki, tarcze, legitymacje, itp. o wypożyczenie tych cennych pamiątek.

Prosimy również wszystkich - dyrektorów szkoły, nauczycieli i pracowników administracyjno – obsługowych, uczniów, którym bliska jest nasza placówka, aby podzielili się swoimi wspomnieniami. Będą one bardzo pomocne w opracowaniu biuletynu.

Dostarczone materiały prosimy składać w sekretariacie szkoły. Każda rzecz powinna być opisana imieniem i nazwiskiem, aby mogła być później zwrócona właścicielowi.

XIV Turniej Regionalny Grand Prix Tenisa Stołowego TKKF o Puchar Prezesa „EKSPERTGRUNT”- u Andrzeja Janickiego

Uczniowie: Joanna Koziarska, Krystian Siek, Andżelika Koziarska i Nikodem Pachala wzięli udział w 1. Turnieju XIV Regionalnego Grand Prix Tenisa Stołowego TKKF o Puchar Prezesa „EKSPERTGRUNT”-u Andrzeja Janickiego i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Wyniki

 •    Joanna Koziarska – IV miejsce w kat. kl. V-VI dz.
 •    Adrian Siek – I miejsce w kat. kl. I-IV chł.
 •    Andżelika Koziarska – I miejsce w kat. kl. I-IV dz.
 •    Nikodem Pachala – IX miejsce w kat. kl. V-VI chł.

Życzymy Wam sukcesów w kolejnych turniejach!

Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia, kwiaty i nagrody dyrektora szkoły dla wyróżniających się nauczycieli - tak wyglądała uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Uroczystość uświetnił montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów z klas 0 - VI przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Filipiak oraz Marii Wysockiej- Urbaniak.

Na obchody DEN przybyli goście - emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługowi szkoły, ks. G. Groszkowski, ks. E. Niedbach oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Obchody Dni Patrona

Rok temu Szkole Podstawowej w Królikowie nadano imię Kornela Makuszyńskiego.

W dniach od 3 do 4 października 2008r. społeczność szkolna świętowała obchody Dni Patrona naszej szkoły. Podczas uroczystości na terenie szkoły odbyło się wiele ciekawych imprez i konkursów związanych tematycznie z osobą pisarza i jego utworami.

Pierwszego dnia we wszystkich klasach zorganizowano zajęcia przybliżające twórczość Patrona. Uczniowie malowali plakaty zachęcające do czytania książek Kornela Makuszyńskiego oraz układali wiersze. Każda klasa przygotowała jedną, radosną piosenkę” i humorystyczną scenkę.

Dnia 4 października na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie podsumowujące Dni Patrona, podczas którego zaprezentowano scenki, plakaty, wiersze i piosenki. Uczniowie wcielili się w postaci bohaterów książek Pana Kornela. Następnie przeprowadzono konkurs pięknego czytania fragmentów jego książek.

Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani kiełbaską z grilla i słodką niespodzianką przygotowaną przez Radę Rodziców. Po wspólnym śniadaniu wszyscy bawili się na szkolnej dyskotece.

Uroczystość wręczenia sztandaru SP w Grodźcu

Dnia 6 października 2008 r. Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu wręczono sztandar ufundowany przez Radę Rodziców. W uroczystości tej uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Marią Wolbach i dyrektorem szkoły. Uczniowie brali udział we Mszy św., podczas której poświecono sztandar. Następnie przeszli na halę sportową, gdzie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii tej placówki oraz część artystyczną. Wszyscy goście mieli możliwość podziwiania gazetek i prac plastycznych poświęconych patronowi. Szczególne zainteresowanie wzbudziła izba patrona znajdująca się na pierwszym piętrze budynku szkoły.

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŻDŻARACH

03 października 2008 roku nasz poczet sztandarowy w składzie: K. Malczyk, A. Klimczak, J. Gęsikiewicz, D. Stasikowska, M. Bonczysty i T. Lipiński wziął udział w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej w Żdżarach imienia Miry Stanisławskiej- Meysztowicz. Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 Mszą św., podczas której poświęcono sztandar. Po wystąpieniu dyrektora szkoły i zaproszonych gości uczestnicy z zaciekawieniem obejrzeli część artystyczną oraz zwiedzili szkołę. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Żdżarach.

Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowały: p. B. Matusiak i p. E. Filipiak.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

1 września 2008 r. o godzinie 9.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009. Wszystko, co dobre, szybko się kończy – to powiedzenie znają wszyscy. Po dwumiesięcznej przerwie cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy.

Zebranych nauczycieli, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości powitała Pani Marzenna Bonczysta – dyrektor szkoły. Życzyła uczniom wytrwałości i jak najlepszych ocen. Szczególnie gorąco powitała dzieci z grupy sześciolatków, siedzące jeszcze dziś na kolanach swoich mam.

Wraz z pierwszym dzwonkiem zakończyły się letnie wakacje!

Nowa strona internetowa

Od 18 sierpnia br. roku pod naszym adresem www.spk82.za.pl ruszyla nowa odsłona strony internetowej naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna oraz całkowita zmiana zaprogramowania strony zostanie odebrana pozytywnie a zauważymy to wszyscy choćby po liczniku odwiedzin.